Ballina Bota VIDEO/ Ramush Haradinaj bën për ujë të ftohtë gazetaren, ja çfarë i...

VIDEO/ Ramush Haradinaj bën për ujë të ftohtë gazetaren, ja çfarë i thotë

SHPËRNDAJE

Gjatë një konference për mediat që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Insfrastrukturës, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, u është drejtuar me një ton ofendues gazetarëve.

Teksa po pyetej nga gazetarët se Ambasada Amerikane nuk do të përkrahë versionin tjetër të demarkacionit, ai jo vetëm që nuk është përgjigjur për këtë çështje, por madje i ka quajtur gazetarët të pashkollë duke i këshilluar se duhet të shkojnë më shumë në shkollë.

“Kam respekt për media shumë, por shumica prej juve, as nuk dini të lexoni anglisht, as nuk po dini t’i kuptoni se çfarë kanë thënë, problemi është i juaji, nuk kam ndonjë koment. Ju po raportoni pa ditë se si po raportoni, besoni, shkoni më shumë në shkollë, shikoni çfarë po thonë ata. E kam lexuar deklaratën e amerikanëve dhe kjo që po thua ti nuk është ashtu. Nuk ka asnjë fjalë diku që thotë ‘nuk pajtohemi me këtë apo me atë”, ka thënë Haradinaj, duke iu drejtuar një gazetareje në konferencën për media.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

 

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakVIDEO/ Finalizohet operacioni “Explosion”, sekuestrohen bomba me telekomandë në Tiranë. Në pranga dy të rinjtë (Emrat)
Artikulli tjetërE rëndë në Durrës, treni përplas për vdekje kalimtarin