Ballina Bota VIDEO/ “Do ti vras të gjithë myslimanët”, ja momenti i arrestimit të...

VIDEO/ “Do ti vras të gjithë myslimanët”, ja momenti i arrestimit të terroristit që sulmoi mbrëmë Londrën

SHPËRNDAJE

[arve url=”http://dualajm.com/wp-content/uploads/2017/06/640x360_MP4_3387566180290415090-1.mp4″]

Ky është momenti kur shoferi i furgonit që goditi këmbësorët në Finsbury Park, Londër u arrestua nga Policia.

Videoja tregon sesi ai po mbahet nga oficerët e plicisë ndërkohë që turma e zemëruar e njërëzve është mbledhur rreth tij.

Në sfond mund të dëgjohet një britmë, pasi këmbësorët po përpiqen të kuptojnë se çfarë ndodhi.

Nga mediat britanike mësohet se protagonisti i ngjarjes u kap nga qytetarët pas sulmit dhe turma e zemëruar ia dorëzoi atë policisë.

Dëshmitarë okularë pohojnë se atentatori bërtiste me zë të lartë duke thënë: “Do t’i vras të gjithë myslimanët”.

Videoja tregon momentin kur policia e fut në furgonin e saj të dyshuarin për sulmin me kamion dhe turma e njerëzve reagon me ashpërsi.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakFoto Galeri/ Iggy Azalea i “çmend” të gjithë me format e saj bombastike në MMVA
Artikulli tjetërVarësia nga rrjetet sociale/ 57% e pushuesve me smartphone dhe tabletë edhe në plazh