Ballina Bota VIDEO/ Tronditet Meksika, goditet nga një tërmet i fuqishëm 8 ballë. Paralajmërohet...

VIDEO/ Tronditet Meksika, goditet nga një tërmet i fuqishëm 8 ballë. Paralajmërohet cunami

SHPËRNDAJE

 

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 8 ballë ka goditur bregun jugor të Meksikës ditën e sotme.

Epiqendra e tërmetit është 120 km në jug-perëndim të qytezës së Pijiapan dhe me thellësi 35 km, ka lajmëruar Observatori Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Gjithashtu si pasojë e tërmetit paralajmërohet për një tsunami i cili mund të prekë Meksikën, Guatemalën, El Salvadorin, Kosta Rikën, Nikaraguan, Panaman dhe Hondurrasin.

Sipas BBC, Tërmeti ka qenë aq i fortë saqë u ndje deri në kryeqytetin e Meksikës, Mexico City, ndërkohë që njerëzit kanë dalë menjëherë në rrugë.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Përçahet PD-ja”, kritiku i Bashës sulmon Jemin Gjanën: Ki respekt të paktën për veten, mos e poshtëroni më shumë…

Degjeneron mbledhja e Kryesisë së PD, Jemin Gjana tenton të rrahë kritiken e Bashës

Çmendet moti/ Fillojnë reshjet e para të dëborës, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Operacioni i Policisë në Elbasan, reagon Berisha: Çako i drogës arrestoi 27 endacakë, por me Bandën e Ramës…

Albi Nako qan live në studio për Klaudia Pepën, ajo i dërgoi një videomesazh

Sekuestrohen prona dhe llogari bankare në Tiranë, policia jep detajet: Ja kujt i përkasin

Fotoja e Ramës me Trump, shpërthen Spartak Ngjela: O pafille, shqiptarët s’janë indianë

MAKABRE/ Si u gjetën me këmbë dhe duar jashtë varrit dy vëllezërit nga Devolli?

Sulmi me blind ndaj Policisë, Haki Çako flet për “barrikadën e krimit”: Autori është identifikuar

DETAJET/ Superaksioni i Policisë në Elbasan, arrestohen 27 “të fortë”. Bllokohen prona e mjete superluksoze

Artikulli paraprakVIDEO/ Meteor apo alien? Rrëzohet objekti misterioz në Kanada
Artikulli tjetërVIDEO/ Heq prangat, rrëmben makinën e policisë dhe ja mbath, shihni arratisjen spektakolare të hajdutes 33-vjeçare