Ballina Bota VIDEO+FOTO/ “Gjigand i viteve ’30”, pamjet e rralla të njeriut më të...

VIDEO+FOTO/ “Gjigand i viteve ’30”, pamjet e rralla të njeriut më të gjatë në botë. Ja nga çfarë vuante

Janë zbuluar foto të rralla të njeriut më të gjatë në botë, pamje këto, të cilat besohet se kishin humbur.

Bëhet fjalë për Robert Wadllow, i lindur në vitin 1918 dhe vdiq në 1940, i cili ishte i gjatë plot 2.7 metra.

Të humbura prej kohësh, pamjet filmike që janë rishfaqur dhe tregojnë dallimin që Robert bënte nga të tjerët në fund të viteve ’30.

I lindur më 22 shkurt 1918, Robert Pershing Wadlow filloi të rritej shumë shpejt dhe nuk ndalej. 

Robert u diagnostikua me hiperplasi, hormoni i rritjes, kështuqë në moshën 8-vjeçare, ai ishte 1.80 metra.

Pavarësisht përmasave të tij, prindërit e Robertit u përpoqën ta bënin jetën e tij sa më normale.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook