Pasi kryeministri Edi Rama ka shprehur hapur se PS synon veç vetëqeverisjen duket se lufta për vota mes PS dhe LSI-së është e hapur. Deputeti Erjon Braçe në një postimi në Facebook thotë se PS do të marrë 4 deputetë  për dy bashki, Lushnjen e Divjakën, sepse PS ka vizion e përfaqësim  ndërsa PD do të marrë vetëm 1.

 

Postimi i Erjon Braçes

Ka diference te thelle ne Lushnje;

Ne vizion, ne projekt, ne perfaqesim!

Ne e duam Lushnjen dhe Divjaken nje njesi unike ekonomike ekobujqesore, turistike e kulturore;

ME NJE QELLIM,

TE ARDHURAT E CDO FAMILJEJE NE MYZEQE!

Keta te tjeret e duan qe te jene “force e pare”-me goje;

Te tjere me ta apo pertej tyre, per te zgjidhur nje hall me unin, te jene deputet.

Pikerisht ketu e prej ketej ka dhe nje diference edhe me te madhe;

PS DO TE KETE NE KUVEND KATER DEPUTETE PER DY BASHKI, LUSHNJEN DHE DIVJAKEN.

Madje edhe dy te tjere shume prane, per te qene perhere kater apo pese deputete per Myzeqene-Lushnjen dhe Divjaken.

Kerkush nuk eshte si ne ne kete qellim-perfaqesimin.

Opozita ka vec nje, mund te kete vec nje deputet per Lushnjen-ne dyshim dhe ai prej ligjit, ne nje akt te tmerrshem nencmimi te Lushnjes e Divjakes.

Por edhe te tjeret jane kaq keq;

Te bindur se shkojne drejt opozites por me qellimin te marrin vec Nje-te paret ne numer, as qe u duhet Lushnja.

Diference e madhe!

Keshtu do jete edhe me vote!