Shumë njerëz priren që fatin e tyre ta lidhin me pozicionimin dhe lëvizjen e yjeve, pasi mendojnë se diku atje lart në qiej, fati ynë është i shkruar.

Oscar Cainer është një nga astrologët më të njohur ndërkombëtarisht, dhe sipas tij ky është parashikimi i çdo shenje për këtë javë.

Sipas astrologut britanik këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje, në lidhje me punën, jetën, dashurinë dhe ekonominë.

 1. Dashi

Ju keni bërë punë të madhe. Por po filloni të dyshoni nëse do të shihni ndonjë gjë të prekshme nga përpjekjet tuaja. Diçka për të treguar punën tuaj do të ishte inkurajuese. Ndërsa lëvizim drejt Ekuinoksit, kthimet e lumtura po shkojnë në rrugën tuaj. Sipas meritoni gjithçka që dëshironi për të marrë. Postieri kozmik sjell lajme të mira këtë javë.

 1. Demi

Ndërsa Mërkuri përgatitet të kthehet këtë javë, do të ketë disa ngjarje të çuditshme në botën tuaj. Por ju mund të habiteni nga pozitiviteti i tyre Ndërsa Marsi ndryshon shenjat, ju po përballeni me një ngritje. Ky nuk është një udhëtim në hapësirën e jashtme, më shumë një eksplorim i hapësirës së brendshme!

 1. Binjakët

Mërkuri përgatitet të kthehet te ju këtë javë. Nëse e gjeni veten sikur po hasni ndonjë pengesë, mos harroni se gjithçka po ndodh për një arsye. Këtë javë do ju ndodhë  një ndryshim pozitiv, i qëndrueshëm. Gjithashtu ju duhet të lëvizni së shpejti.

 1. Gaforrja

Hëna e re ju thërret në një drejtim të ri dhe Dielli ju fton të vendosni për  ambiciet tuaja më të larta. Ju mund të gjeni një mënyrë elegante për të manovruar veten rreth ndonjë pengese këtë javë. Me fleksibilitetin dhe kreativitetin tuaj, ju mund t’i impresiononi njerëzit me aftësitë tuaja.

 1. Luani

Dielli kalon te ju këtë javë, duke sugjeruar që ju jeni gati për të hyrë në një kërkim mendor, fizik ose shpirtëror. Megjithëse udhëtimet më emocionuese përfshijnë sipërmarrje në të panjohurën, n ne duhet të udhëtojmë edhe mbi një terren të njohur. Pra, këtë javë, mos e humbni zemrën dhe mos ndaloni të besoni.

 1. Virgjëresha

Ju keni qenë të çuditshëm për një situatë komplekse, duke u përpjekur të zbuloni një numër arsyesh që kanë formuar disi një nyje të pazgjidhshme. Nëse mund të gjesh forcën për të folur si për veten dhe për ata që janë përreth jush, nuk do të keni frikë.

 1. Peshorja
LEXO EDHE:  Suksese në punë, të ardhurat apo fat në dashuri? Zbuloni çfarë horoskopi parashikon për ju për këtë javë

Para se të merrni këshillën e dikujt, pyesni veten nëse ata janë vërtetë të kualifikuar për ta dhënë atë. Është e lehtë të ngatërrosh arrogancën me autoritetin. Disa njerëz duan të bëjnë  të besoni se ju nuk jeni mjaftueshëm të aftë. Këtë javë, këshillat më të rëndësishme që mund të ndiqni janë tuajat.

 1. Akrepi

Dikush që është më pak se i lumtur sa ju, mund të përdorë mënyra për të ndikuar në qëndrimin tuaj. Ju vetëm duhet të jeni të qartë dhe zgjidhni fjalët tuaja me kujdes. Ndonëse ballafaqimi nuk është i lehtë, ju do të jeni në gjendje t’i përballoni  shqetësimet tuaja për të pushuar

 1. Shigjetari

A ndiheni sikur po ecni më lart? Ndërsa Marsi ndan lamtumirën, ka gjasa që ju do të ndiheni më shumë të lehtësuar. Parashikimi juaj i ri astrologjik është  me më shumë të lumturi, relaksim dhe kënaqësi. Kënaquni!

 1. Bricjapi

Marsi duke hyrë në shenjën tuaj nuk ju lë më shumë mundësi si ju mund të dëshironi. Ndihet sikur ju duhet të kapni ndonjë mundësi ose ata do t’ju kalojnë. Por, ka kohë për të dëgjuar instinktet tuaja. Mos u shqetësoni, jini të ngazëllyer!

 1. Ujori

Dëshira për t’i shpëtuar realitetit është diçka që ne të gjithë e njohim. Ndërsa Marsi lëviz shenjat, ju jeni të pajisur mirë për t’u marrë me çfarëdo që ju shqetëson, por së pari ju mund të keni nevojë të bëni disa kërkime shpirtërore. Pastaj, ju do të zbuloni se çfarë është më e mira për ju.

 1. Peshqit

Dëshira e fortë njerëzore për të fituar më shumë pasuri, duket se anashkalon instiktet tona më të çmuara. Edhe pse nuk mund të jeni  në gjendje të jeni  ekstravagant, nuk duhet të nxitoheni. Ju meritoni të jeni të kënaqur këtë javë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook