Pas shumë tentativave prokuroria ka mundur të marrë dëshminë e biznesmenit, Ervis Martinaj që u plagos në atentatin e mbrëmjes së enjtes në Bllok. 

Martinaj thuhet se ka qënë një nga të përfshirët në konlfikt ku mbeti i vrarë, truproja i tij Fabian Gaxha, ndërsa për shkak të plagëve të marra ai vijon të jetë në spital. 

Ndërkaq burime nga Prokuroria deklaruan se akuza do kërkojë arrest në burg për Martinajn si dhe për mikun e tij që ndodhet në spital Eljon Haten.