Ajo ka lindur në Kalingrad të Rusisë. Në moshën 17-vjeçare u bë modele.

Sot, ajo numëron mbi 8.6 milionë ndjekësa në Instagram dhe cilësohet si një nga femrat më seksi në planet.

Po flasim për Anastasia Kvitko, e cila padyshim mund të konsiderohet si Kim Kardashian i Rusisë, për shkak të formave bombastike që ajo posedon.

Në fund të vitit 2016, Kvitko u rradhit vendin e tretë si “femra më e bukur në Rusi” nga revista Maxim.

Duke gjykuar nga format e saj vërtetë për t’u admiruar, mund të themi me siguri që Anastasia po i merr “froni” vetë Kim Kardashianit.