Vitet e fundit depilimi është bërë edhe më i lehtë, teksa në treg gjen qindra produkte që e lehtësojnë këtë problem.

Por a është vërtet problem depilimi dhe çfarë mendojnë meshkujt për një femër të padepiluar?!

Shumë femra preferojnë që të qëndrojnë natyrale, madje edhe nga VIP-at, ku shembull i femrave që nuk depilohen janë vajza e këngëtares Madonna apo edhe mamaja e Leonardo Di Caprio.

E preferojnë meshkujt një femër kaq natyrale? Sipas një studimi rutinë, 2/3 e meshkujve preferojnë që femra të ketë disa qime në trup.

Pra, pëlqejnë një femër “natyrale” por jo “xhungël”.

Kreu i studimit në fjalë, Steven Dodd thotë:

Dhe pse meshkujt janë ende shumë pas krahasuar me femrat, kur vjen puna te regjimi personal i tyre, gjithnjë e më shumë po përdorin produkte si shiritat e dyllit, apo kremrat depilues për të hequr qimet.”

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook