Kanë mbaruar ndeshjet e UEFA Champions League për këtë të martë në fazën e 1/16.

Skuadrat kanë dhuruar spektakël golash, por jo të gjitha ndeshket dolën ashtu siç prisnim.

Roma ka shkatërruar Chelsea-n me rezultatin 3-0, ndërsa Atletiko Madrid dhe Juventus zhgënjejnë pasi morën nga një barazim kundrejt Qarabag dhe Sporting Lisboa.

E vetmja ndeshje që nuk pati gola ishte ajo mes Olimpiacos dhe Barcelonës, ku katalanasit dolën me një pikë nga Athina.

Rezultatet e fazës 1/16 të UEFA Champions League

               Celtic FC 1-2 Bayern München
  Paris St. Germain 5-0 Anderlecht
      Atlético Madrid 1-1 Qarabag FK
     Sporting Lisboa 1-1 Juventus FC
               FC Basel 1-2 CSKA Moscow
Manchester United 2-0 SL Benfica
              AS Roma 3-0 Chelsea FC
Olympiakos Pireus 0-0 FC Barcelona

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook