Dielli mesa duket do i lërë vendin vranësirave duke nisur nga dita e sotme dhe të dielën më pas edhe shirave.

Sipas sinoptikanëve e diela dhe e hëna do të sjellin edhe rënie të temperaturave me 5-6 gradë dhe reshjet do të jenë intensive. Dita e dielë parashikohet edhe me më shumë reshje.

Vetëm gjatë ditës së martë do të kemi një mot të kthjellët ndërsa java do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook