Një stuhi e pazakontë ka përfshirë rajonin e Kukësit mesditën e kësaj të hëne.

Siç shihet dhe në foton e mëposhtme, stuhia ka tronditur banorët, të cilëve iu është shkëputur edhe energjia elektrike.

Mësohet se qyteti dhe fshatrat përreth kanë mbetur pa drita.

Sipas raportimeve paraprake nga mediat lokale, thuhet se ka pasur shumë dëme materiale, ku janë thyer pemë, si dhe janë dëmmtuar biznese dhe banesa në zonat periferike.