Një zjarr i madh ka përfshirë një kodër në Kashar mbrëmjen e sotme. 

Një video e mbërritur pak minuta më parë në redaksinë e “DuaLajm”, tregon pamje nga vendi i ngjarjes.

Nuk dihet shkaku i zjarrit dhe nëse rrezikohen familje që mund të kenë banesat pranë, ndërkohë që deri më tani ende nuk ka shkuar asnjë zjarrfikëse.