Ish trajneri i kombetares shqiptare De Biasi është shprehur për Panorama Sport, se pëfaqësuesja shqiptare ka shumë shance , për të arritur vendet e dyta.

“E përsëris, Shqipëria duhet të besojë te vendi i dytë dhe te kualifikimi. Portugalia në EURO 2016 kishte staturën e Francës sot, por Serbia me Danimarkën nuk janë si Islanda me Turqinë. Besoj se Shqipëria me këto dy të fundit do të rivalizojë deri në fund për vendin e dytë. Me gjithë respektin, por besoj se ato nuk janë si Danimarka me Serbinë”, tha De Biasi.

Në ketë intervistë ai shprehet shumë optimist , për skuadrën kuq e zi dhe beson se ato do ti ia arrijnë qëllimit për të kapur vendët e dyta.