Pas largimit nga jeta të Davide Astorit, mesfushorit Milan Badelj iu dha mundësia të trashëgonte shiritin e kapitenit te Fiorentina, mirëpo me dëmtimin e këtij të fundit klubit italian i është dashur të zgjedhë liderin e ri.

Nderin për të marrë shiritin e kapitenit e pati German Pecela i cili i bëri edhe një dedikim prekës Davide Astorit.

“Kuptuam se duhej të jepnim maksimumin. Është një nder i madh për mua të jem kapiten, por ajo që ka më shumë rëndësi është dhënia e gjithçkaje për fanelën dhe ndihma që duhet të japim për djemtë e rinj.

Astori? Është shumë e vështirë te jetosh pa të. Davide është atje së bashku me ne në dhomën e veshjes dhe në palestër, gjithashtu fotografia e tij është atje. Ia kam besuar shqetësimet e mia Davidit dhe ai ka qenë dhe do të mbetet kapiteni ynë”, është shprehur i përlotur Pecela.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook