Presidenti turk, Erdogan ka bërë një deklaratë të fortë, teksa ka thënë hapur se bota po shkon drejt një lufte të madhe.

Erdogani deklaroi bazat e amerikanëve në Siri që janë drejtuar kundër Rusisë mund të bëhen shkak i shpërthimit të Luftës së Tretë Botërore.

“Shtetet e Bashkuara kanë ndërtuar njëzet bazat në Siri, bazë që është drejtuar kundër Rusisë dhe mund të bëhet shkak për të shpërthyer Luftën e Tretë Botërore. Pyetja është pse ata kanë nevojë për bazat amerikane në Siri”, tha Erdogan.

Gjithashtu ai u ka bërë thirrje turqve që të përgatiten për të gjitha mundësitë.

“Le të bëhemi gati për Luftën e 3 Botërore. Ne duhet të jemi gati për të gjitha mundësitë”, tha ai.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook