Të gjithëve na ndodh që ta lemë telefonin në karikim gjatë gjithë natës, por pasi të lexoni këtë artikull, do të kuptoni se është diçka tepër e gabuar.

Kjo pasi lënia në karikim gjithë natën, e dëmton telefonin tuaj celular, duke qenë se karikimi deri në 100%, e vë baterinë në gjendje të lartë tensioni.

Pra, nëse telefoni është i karikuar dhe vazhdon të mbahet në karikim, dobëson bateritë.

Teknika më e mirë për të ruajtur telefonin dhe baterinë, është duke e karikuar nga pak gjatë gjithë ditës.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook