Një tjetë denoncim tronditës është bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Rasti në fjalë është treguar nga një nxënëse në një skollë 9-vjeçare në Seleicë të Vlorës e cila në mesazhin dërguar Berishës në facebook ka “lëshuar një deklaratë bombë”, teksa tregon se dy shoqe të saj nxënëse në po të njëjtën shkollë janë ab*zuar s*ksualisht.

Ngjarja është treguar në mesazh nga vajza e cila i kërkon Berishës t’i ruajë anonimatin nga frika, sepse sipas saj ngjarja është mbajtur i fshehtënga fillimisht nga stafi pedagogjik i shkollës si dhe më pas nga policia.

Postimi i plotë i Sali Berishës

Perdhunime dhe prostitucion me nxeneset e mitura te shkolles!

Denoncohen perdhunime dhe prostitucion te nxeneseve te shkolles 9 vjeçare Selenice dhe fshehje e krimit nga narkozyrtaret e Kakistokracise.

Lexoni mesazhin rrenqethes te nxeneses dixhitale! sb

Pershendetje i nderuar z sali berisha. Jam nxense e
shkolles 9 – vjecare te Selenices ne rrethin e Vlores. Po ju shkruaj per nje skandal te rende abuzimi me dy shoqe te mia nx te shkolles qe ka ndodhur tek ne para tre javesh dhe drejtorja esht perpjekur ta fshehe ngjarjen.Abuzimi nuk u krye ne shkolle por jashte saj me dy vajza te klases time te shtate kur luanin ne shtepine e njeres prej vajzave e cila jeton me gjyshen sepse e ema eshte ne greqi . Jo kjo por vajza tjeter u tregoi prinderve se dicka i kishte ndodhur te shtepia e shoqes kur nje cun i rritur me tatuazh ne dore kishte abuzuar me ato te dyja. Ketu flitet se vajza qe jeton me gjyshen ka te perseritur histori te njejta biles edhe me te renda se ato qe kane ndodhur me vajzen ne shkollen e Kavajes.Me ne fund pasi u be problem dhe e mori vesh gjithe shkolla se drejtorja nje socialiste e thekur po fshihte skanadalin ajo ose prnderit e njeres vjaze kane denoncuar ngjarjen e rend ne policine e Vlores, kete me tha vet njera nga vajzat se policia i dine te gjitha. Edhe ne kete raste flitet se per njeren vajze egziston gjithashtu nje video erotike.
Megjithe kete deri sot policia nuk ka marre asnje mase ndaj perdhunuesit por as ndaj drejtores dhe psikologes qe donin te mbyllini skandalin. Une ju shkruajta ju me besim se do te beni publik kete skandal qe kerkojne ta mbyllin por ju lutem me ruani anonimatin.Une dhe tani nuk po flas me adresen time po me nje adrese fallco sepse kam shume frike .

LEXO EDHE:  Berisha publikon të tjera pamje: Shihni çfarë ndodh në Tepelenë