Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me vrasjen e punonjësit të gardës, i cili dyshohet se vrau veten me automatik.

Pas publikimit të një mesazhi të ardhur tek Sali Berisha, shkruhet se ishte një vrasje e pastër e kryer nga dy persona.

Shkak sipas punonjësit të gardës që dërgoi mesazhin te ish-kryeministri ishte sepse 31-vjeçari dinte çdo gjë për Fatmir Xhafën dhe Engjëll Agaçin.

Postimi i Berishës:

Krye, Krye, Kryeprokuror Edvin Rama lan duart nga Korça si Pilati!

Vrasja brenda ne Garde e shoferit te familjes mafioze Xhafaj, eshte realizuar nga dy vrases dhe eshte vrasje shteterore! sb

“Pershendetj doktor nxitimi i kryeministrit per te shpallur vetvrasje egzekutimin mafjoze te shofert te Ministrit Xhafa esht deshmi e vendosmerise se tyre per fshehur me çdo kusht krimin e rend qe u krye brenda gardes ndaj nje punonjesi te gardes.Ketu ne garde te gjithe jemi shume te tronditur.Te gjithe e dine se ai djale dinte çdo gje per Xhafen dhe Don Agaçion sikunder uk dihet shkaku se pse Ministri se fundi ishte ftohur me te.Gardiste me thone se mbremjen pas debatit te ashper sherrit dhe zenjes tek aktiviteti i fundit qe ka patur me ministrin, per te cilin ne garde e dine shume persona shoferi i i zemruar

ne shoqerin e nje shoku ka shkuar ne nje nga lokalet ne Tr kuthuhet qe ai ka folur me shume sec duhet, me pas i jane bashkuar edhe persona te tjere. Do te gjej lokalin ku ai ka qendruar dhe kush e ka shoqeruar pas bisedave sepse nuk dine te ma thone.Ketu ne garde informacionet jane ne duart e nje grupi te ngushte..”

LEXO EDHE:  VIDEO/ Transportonte nxënësit në gjendje të dehur, arrestohet shoferi në Tiranë

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook