Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një postim në Facebook ka publikuar skandalin në lidhje me emërimet në polici.

Sipas njoftimit të qytetarit dixhital, Klement Balili emëmëronte punonjësit e tij në polici, në qytetet e Sarandës dhe Delvinës.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri:

Balili i emëronte punonjësit e tij të larguar nga policia, në pika kyçe në komisariatin e Sarandës dhe Delvinës!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Miredita Doktor!

Jam nje qytetar nga qyteti I Sarandes

Para disa vitesh kam punuar polic private tek security Balili (kompania e eskobarit)

Po esht e vertet qe ish shefi I Delvines Vangjel Xhavara ne kohen e PD prokuroria e Sarandes e ka shpallur ne kerkim per trafik narkotikesh pasi ndaj Ketij personi kishte prova ,dhe u lirua nga detyra.Gjate kohes qe ishte pA pune ka punuar drejtus teknik tek Balili Security bashke me mua,ku ne thoshte sa te marre PS pushtetin do behem shefi madh

Kur erdhi ne pushtet Ri Lidhja (Rama) zoti Kelmend Balili e menjehere ka punesuar ne komisariatin e Sarandes si shefin kartotekes Vangjel xhavaren

Ky i fundit ka bere te mundur fshirjen e gjith informacioneve dhe materialeve me rendesi Ndaj vetes tija dhe Ndaj familjes narko trafikante Balili

Informacioni ne fjale esht I sakte pasi re gjitha I kam degjuar nga vet shtetasi Vangjel Xhavara kur takohesh me Kelmend Balili tek Santa quaranta

LEXO EDHE:  HARTA/ Shqipëria shënon progres, vendi i dytë në Ballkan për…

Esht e vertet qe Vangjel Xhavara ka bere dekospirim per kapjen e Eskobarit

Te pershendes doktor dhe te duam fort”

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook