Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar mesazhin e një qytetari, që ka denoncuar disa ngjarje që sipas tij kanë cënuar rendin dhe sigurinë civile në qytetin e Vlorës.

Qytetari i shkruan Berishës ndër të tjera, se drejtori i Policisë së Vlorës, Gentjan Shehaj, ka diskriminuar efektivët e policisë në këtë qytet, duke i ndëshkuar me masa disiplinore, procedime në prokurori për vepra penale, shkarkime dhe transferime nga detyra.

Postimi i plotë
Shkaqet e situates se rende te rendit dhe sigurise ne Vlore!

Qytetari dixhital denoncon Fatzi Drogen dhe narkodrejtorin e tij ne Vlore.

Lexoni mesazhin e tij. sb

“Pershendetje doktor!
Jam nje qytetar nga qyteti I Vlores ,dhe dua tju ve ne dijeni per ngjarjet ne kete qytet dhe per situaten ne fushen e Rendit dhe Sigurise Civile.
Doktor situata ne qarkun Vlore Nuk ka qene e tille,policia merrte masat dhe rendi dhe qetesia publike ishte shum e mire Ku dhe qytetaret kishin besim tek policia shtetit.
Kohet e fundit ne kete qytet jan shtuar shum ngjarje te renda kriminale Ku kemi frik te jetojm ketu
Kam pyetur disa miqt e mi qe jan oficera policie qe Pse policia kaq e pA motivuar dhe e pa afte per te vene rendin dhe qetesine publike dhe Ku situata ka dal nga kontrolli
Ata me kan then se kjo situate e tille ka ardhur si pasoj e drejtorit Policise Vlore Gentjan Shehaj i cili ka diskriminuar gjith efektivet e Policise Vlore,duke i ndershkuar me masa disiplinore dhe procedime ne prokurori per vepra penale,shkarkime dhe transferime nga detyra.
Keto i ben me qellim qe oficerat e policise mos te ken kopetenca dhe motivim qe te bejn detyre e tyre me qellim qe drejtori policise te trafikoje pA pengesa lende narkotike me familjen mafioze Xhafaj!
Ngjarja e fundit ishte tragjedi e madhe ,Ku dit per dit ne Vlore keto ngjarje jan si normale
Ne raste te tilla drejtori policise Vlore duhet te jap doreheqjen patjetr per keq menaxhim te Ketij istitucioni kaq rendesishem.
Doktor ju lutemi shum jemi ne rrezik per jeten dhe pronen ne kete qytet
Te perqafojm dhe te pershendesim doktor”