Një qytetar dixhital ka denoncuar sërish tek ish-kryeministri Sali Berisha, një fenomen tepër shqetësues në Kukës.

Ish-kryeministri e ka publikuar atë në faqen e tij ‘Facebook’, duke ruajtur anonimatin e qytetarit.

Sipas denoncimit, Safet Gjici ka promovuar një doktor me siplomë fallco, që është gjithashtu kryetar i Partisë Socialiste në Kukës.

Postimi i Sali Berishës:

Doktori me diplome fallco, kryetar i PS, promovohet nga Safet Gjici!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Doktor pershendetje. te lutem na ruani anonimatin.

Doktor krenar lashi me daten 12.06.2014 shkarkohet nga detyra drejtor shkolle, detyre te cilen ja dha partia socialiste per 35 dite.

Shkarkohet nga detyra per diplome fallco te cilen e ka marre i punsuar po ne kete shkolle, pa shkeputje nga puna.

Ky person ju sqarojm se deri me tani mban postin e kryetarit te partise socialiste kalise me influence e Safet Gjicit dhe Gezim omurit.

Kete person po e promovon safet gjici duke e mbajtur dhe si te forte.

Doktor krenar lashi ban presion te pa pare personave invalid dhe familjeve te tyre se po nuk iu bindet urdherave te tij dhe te safetit do tju heqim pensionin e invalidetit pasi ka mik drejtorin e spitalit Kukes si dhe kryetar komisjoni per kemp Ismet Niken.

Per kete qe te flas le te merren organet kopetente se do i nxjerrin te gjitha.

Doktor po ushtrohet presion i papare ku fushata per zgjedhjet vendore ka me shume se nje vit.  Doktor po jua ilustrojme me prova falsifikatorin Krenar Lashi me diplomen dhe vendimin e shkarkimit te D A R Kukes. kerkojme mbeshtetjen tuaj qe te shkoj ne vend drejtesia.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook