Sali Berisha ka postuar në Facebook-un e tij denoncimin që i ka ardhur nga një qytetar i Lezhës.

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një denoncim ku sipas tij në Lezhë nuk ka asnjë mjek, pasi të gjithë kanë shkuar për të ndjekur fjalimin e Ramës.

Qytetari thotë se doktorët kanë shkuar në Tiranë për të qenë të pranishëm në fjalimin e Edi Ramës.

Postimi i plotë:

“Urgjenca mjekesore ne duart e sanitareve ne shtetin e Norieges!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Mirmrama z Berisha sot nuk u ndjeva mir nga gjendja shendetsore dhe ju drejtova urgjences ne spitalit rajonal lezhe por aty kishin lene pastruset se infermieret dhe doktoret i kishin cuar ne tirane se do mbante fjalim edvin rama. me respek z doktor””.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook