Ish-kryeministri Sali Berisha ka vijuar me denoncimet në rrjetet sociale.

Së fundmi, Berisha publikoi mesazhin e një qytetari dixhital, i cili i shkruan se ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, po ushtron disa kontrolle në disa shkolla.

Sipas qytetarit një prej mësuesve që nuk kishte ditar, të cilin ky i fundit e cilëson si eksponent të PS-së, është hedhur nga kangjellat.

Postimi i plotë
Arrogante ndrikull Vila terrorizon mesuesit!

“Mirmbrema.
Sot Ndrikulla e Arsimit Lindita na ka ber nje ndales ne kavaj dhe ne lushnje dhe si inspektore e qeveris se hajdutave ka vajtur tek mesuesit e fiskultures duke i kerkuar ditaret she nje nga mesuesit qe mbon dhe votat e partis socialiste ka qen pa ditar dhe eshte hedhur nga kangjelat e shkolles 18 tetori ne lushnje.
Me pak fjal ndikulla terrorizon mesuesit e lushnjes.
Anonim ju lutem.

INFORMACION NGA MESUESIT E GJIMNAZIT 18 TETORI LUSHNJE”