Ish-kryeministri Sali Berisha prej disa ditësh ka vënë në qendër të akuzave të tij kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dakon.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Berisha ka treguar sërish ‘lidhjet’ e Dakos me bandën e ‘Avdylajve’.

Në një mesazh që i ka dërguar qytetari dixhital, Berisha pohon se Rama ka pajtuar Dakon me ‘Avdylajt’.

Qytetari shkruan se para tri javësh Dako është rrahur nga pjesëtarë të kësaj bande në zyrën e tij, ndërsa me ndërmjetësimin e Ramës është bërë edhe pajtimi në një restorant të Durrësit.

Denoncimi tek Berisha
Kallam Deshtaku pajtoi Gjushin me Avdylet! sb

“Persh dr.Berisha!
Sipas nje burimi te besushem para 3 javesh xhuxhin e kane rrafur ne zyren e tij te bashkise Durres miqte qe e ndihmuan te behej kryetar, (banda Avdylaj) me pas ka shkuar Ed Rama dhe jane ulur diku ne nje restorant per gati 3 ore koke me koke me xhuxhin duke i treguar tmerrin nga njerzit qe i perdori per fushate! Mund ta verifikoni kete çeshtje!”