Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi ka denoncuar një skandal në administratën Shtetërore ku ka denoncuar me mera disa punonjës.

Në një postim në Facebook, Murrizi shkruan se drejtori i Hipotekës në Lushnje, Shkëlqim Mebelli shpërndan karta anëtarësimi të PS, punonjësve vartës së tij.

Postimi i plotë

Nje skandal ne Administraten Shteterore.

Pushteti detyron punonjesit e administrates te antaresohen ne partine e Rilindjes, ose do largohen nga puna.

Drejtori i Hipotekes lushnje Shkelqim Mebelli ju shperndan kartela antaresimi punonjeseve te hipotekes lushnje.

Nje turp i pa pare ndonjehere as ne diktaturen e mostres komuniste.

Edhe ne kohen e rregjimit te diktatorit nuk detyrohej administrata te behej antare partie me zor.

Ky rilindas siç duket zbaton urdherin e ndrikulles gjonaj qe te detyroje çdo punonjes te jete antare i partise se pushtetit.

Nje qeveri harbute

Nje pushtet mafioz dhe ordinere.

Ministra plehra qe perçmojne administraten dhe i trajtojne njerezit ne administrate si skllever personal te tyre.

Po “ vartesit” e “ pashait” çfar formulari shperndajne???

Po “ ermali me naken” e kane plotesuar kete formulare antaresimi

“O vella”???

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook