'Marku, që duhet t'i bëjë të dridhen nga frika, pret të mbarojnë kafen Xhafa-Gjonaj-Ahmetaj'Ervin Salianji, shprehet me ironi ndaj pozicionit të kryeprokurores së Përkohshme Arta Marku.

Sipas Deputetit të PD pafuqia e institucionit të Prokurorit tê Përgjithshëm duket shteruese, përderisa pret në paradhomë të mbarojnë kafen Xhafa-Gjonaj-Ahmetaj.

Ja si thotë ai:

“Prokurori i Përgjithshëm që duhet t’i bëjë të dridhen nga frika ministra e zyrtarë thërritet në zyrën e ministrit sikur të jetë vartësi me kokulur i institucionit! Mosbesimi i publikut është legjitim derisa mosndëshkueshmëria është institucion.  U deshën 27 vjet përpjekje, padrejtësi, luftë politike, mosndëshkueshmëri dhe shkelje ligji që me ndihmën e ndërkombëtarëve dhe votën e gjithë partive politike të votohej reforma në drejtësi.

Reforma që do bënte të mundur shkeputjen e ndikimit politik tek prokuroria dhe gjykatat dhe do fuqizonte institucionet e drejtësisë duke zgjedhur profesionistë me veting!

Sot pafuqia e institucionit të Prokurorit tê Përgjithshëm duket shteruese, përderisa pret në paradhomë të mbarojnë kafen Xhafa-Gjonaj-Ahmetaj”

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook