Partia Demokratike ka publikuar me zë e figurë një video të një interviste të dëshmitarit X.

Ky i fundit, në audiopërgjimin e publikuar nga PD të hënën, bashkëbisedon me Agron Xhafën për pazare droge.

Unë jam Albert Veliu, 51 vjeç. Jam pa punë, jetoj me rrogën e djalit. Kam qenë në Itali, kam punuar në det në vitet ’93-’99, në 2000 u shkëputa në Itali dhe punova mke grupin e Agron Xhafaj deri në 2002. Shisnim kokainë në Itali.”
Kur rashë në burg nuk më solli një paketë cigare.

E bëra se më la në baltë dhe më ktheu kurrizin dhe unë e bëra.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook