Lojtarët e dy skuadrave turke të cilët po luanin për finalen e Kupës kanë rrahur “për vdekje” albitrin e kësaj ndeshjeje pasi i dha dy kartona të kuq lojtarëve në fund të lojës.

Gjatë një ndeshje mes dy ekipeve turke në veri të Londrës të dielën, pamjet tregojnë albitrin e ndeshjes, Fernando Lopes, duke u sulmuar brutalisht nga dhjetra lojtarë nga të dyja skuadrat.

Sulmi i dhunshëm u filmua në objektin e lumit New në Wood Green gjatë një filxhan të kundërshtuar përfundimisht nga dy ekipe të Federatës Turke të Komunitetit Turk.

Ndeshja kuptohet se ka qenë një finale e Kupës në të cilën arbitri dërgoi dy lojtarë në fund të lojës. Në fishkëllim përfundimtar, Lopes u sulmua dhe u godit nga një turmë lojtarësh dhe mbështetësish nga një ekip.

Teksa zyrtari duket të shmangë ndjekësit e tij, ai është takuar nga një lojtar që mban fanellën portokalli, i cili e plas atë në tokë para një sulmi të egër që e ka nisur mbi të. Lojtaret e rrethuan gjyqtarin dhe filluan ta gjuanin në mënyrë të përsëritur.

“Është definitivisht videoja më e keqe që kemi parë në tokën britanike të një sulmi ndaj një zyrtari të ndeshjes”, tha Martin Cassidy nga Ref Support UK.

Policia dhe Shoqata e Futbollit janë informuar për incidentin, me FA që të kryejnë një hetim të tyre në këtë incident.

LEXO EDHE:  VIDEO/ Rikthehet finalja e Botërorit, këto fëmijë dinë ta bëjnë në mënyrën më të mirë të mundshme

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook