Nuk janë të paktë personat që ankohen nga dhimbja e këmbëve dhe kjo gjë ndodh në shumicën e rasteve, për shkak të qëndrimit jo në mënyrën e duhur gjatë ditës.

Me qëllim që të parandaloni komplikacione të mëtejshme, është e rëndësishme që të rregulloni qëndrimin tuaj.

Këtu keni një recetë 100% natyrale që lehtëson dhimbjen dhe forcon në mënyrë efektive gjunjët, kockat dhe kyçet.

Kjo recetë e mahnitshme sjell efekte jashtëzakonisht pozitivë dhe e ka origjinën nga Greqia e lashtë.

Përbërësit:

-50 gr kokrra gruri

– 50 gr fara luledielli

– 3 lugë gjelle rrush të thatë

– 3 lugë gjelle susam të bluar

– 50 gr fara kungulli

– lugë gjelle fara lini

-1 kg mjaltë lulesh të egra

Përgatitja:

Vendosini të gjithë përbërësit në një tas të madh, përziejini mirë dhe vendoseni përzierjen në një kavanoz qelqi.

Përdorimi:

Konsumoni 1 lugë gjelle të përzierjes përpara se të hani mëngjes dhe drekë. Është absolutisht efektive dhe do të përmirësojë dhe do të rivendosë elasticitetin e tendoniva dhe ligamenteve, si dhe do të forcojë muskulin e zemrës dhe kyçet.

Një tjetër ilaç shtëpiak me shumë përfitime dhe jashtëzakonisht efektiv kundër dhimbjes në kyçe, këmbë dhe shpinë është xhelatina organike.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

LEXO EDHE:  Ja si ti eleminoni rrudhat për 1 javë