Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla mesatare dhe me erë të dobët mesatare nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 17 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 29 deri në 36 gradë Celsius. UV indeksi do të arrijë 8.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla mesatare dhe me erë të dobët mesatare verilindore. Temperatura minimale do të jetë 16, ndërsa ajo maksimale 35 gradë Celsius.

Edhe në ditët në vijim do të vazhdojë periudhë e motit stabil, me diell dhe të ngrohtë me vranësira të vogla mesatare. Në mëngjes do të jetë pak më freskët, ndërsa gjatë ditës temperatura do të jetë në rënie të lehtë. Deri të dielën do të fryjë erë e dobët mesatare kryesisht nga drejtimi verilindor dhe më pas era do të jetë e ndryshueshme.