Kreu i grupit parlamentar të Levizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ka denoncuar një tjeter skenar rreth skandalit të dhunimit dhe pëdhunimit të vajzës së re në Fushe Krujë.

“Qeveria do të nxjerrë Xhiselen në konferencë për shtyp duke e dhunuar serish. Pasi dhuna e ndyrë fizike dhe psikologjike ndaj saj është provuar botërisht,maskarenjtë duan të fshehin gjurmët, tu hedhin hi syve qytetarëve dhe mbi të gjitha: TE DEVIJOJNE VEMENDJEN NGA SJELLJA KRIMINALE E POLICISE, që e la pa mbrojtje vajzën, mbrojti kriminel t, braktisi oficerin Nuhu dhe mbylli çeshtjen, shkrujna Vasili në shenimin e tij në rrjetet sociale.

Postimi në Facebook:

Maskarenjtë e qeverisë e dhunuan Xhisielen dhe duan ta nxjerrin në konference për shtyp për të mbrojtur dhunuesit dhe kriminelet.

Qeveria do të nxjerre Xhiselen në konferencë për shtyp duke e dhunuar serish.
Pasi dhuna e ndyrë fizike dhe psikologjike ndaj saj është provuar botërisht, maskarenjtë duan të fshehin gjurmët, tu hedhin hi syve qytetarëve dhe mbi të gjitha: TE DEVIJOJNE VEMENDJEN NGA SJELLJA KRIMINALE E POLICISE, që e la pa mbrojtje vajzën, mbrojti kriminelet, braktisi oficerin Nuhu dhe mbylli çeshtjen.
Emiljano Nuhun pasi e kërcenuan me vdekje kriminelët, dje të njëjtin kërcenim bëri edhe kryeministri zhabe, duke u bërë edhe ai vetë pjesë në krim.
Bejnë gjithshka për të mbrojtur turpin dhe gjestin e felliqur të deputeteve.
Nxjerrja e Xhensiles në konferencë për shtyp është vetëdemaskimi i kryeministrit dhe qeverisë ne hall të madh, si dhe të bërë njësh me kriminelët dhe instrument i verbër në duart e tyre.
Nxjerrja e Xhensiles në konferencë për shtyp në vend të vënies së maskarenjve përpara drejtësisë është provë se maskarenjtë qeverisin dhe për këtë arsye këta maskarenj duhet të trajtohen nga populli si të tillë.