Teksa vitin e kaluar bëntë namin duke dalë shpesh në ekran, duke postuar foto provokuese, video ku bëntë twerk, këtë vit Kallashi u larguar komplet nga jeta publike e madje u largua edhe nga Kosova.

Kërcimtarja jetoi për disa muaj në Zvicër dhe u kthye vetëm së fundmi në atdhe.

Në një intervistë për ‘Prive’ Kallashi ka zbukuar se arsyeja e ikjes së saj kanë qënë kërcenimet që kishte marrë.

’Arsyeja pse kam shkuar në Zvicër dhe u zhduka përnjë kohë ishte sepse isha e kërcënuar. Që kanë me më vra me mbyt dhe kanë me më lanë në birucë. Kam ndenjur goxha në Zvicër dhe tani jam kthyer në Kosovë. As nuk më ka mbytur kush e as nuk më kanë lënë në biruc por jamë shumë mirë tani’, u shpreh Kallashi.