Vetëm disa ditë më parë ambasadori ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu nënvizoi se vendi jonë drejtohej nga disa 4 klane mafioze dhe rreth 20 familje ndërsa sot ai ka shkuar dhe më tej duke kërkuar veprime konkrete. 

Ai shprehet për peshqit e mëdhej të krimit duhet kërkuar dhe duhet të futen në burg. Ky koment ka ardhur pas një videoje të publikuar nga gazetari Skënder Minxhozi.

“Të lumtë, Skënder Minxhozi! Të gjithë nxitojnë ta shohin këtë betejë si kundër PS-së apo PD-së. Ne amerikanët, duam veprime vendimtare kundër peshqve të mëdhenj të krimit. Ne duam që të gjithë shqiptarët të ndalojnë grindjen dhe të fillojnë punën drejt një synimi të përbashkët: këta gangster të futen në burg. Mjaft u zutë dhe futjuni punës”, shkruan Ambasadori Donald Lu.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook