Ballina Dossier DOSSIER/ Mjeku personal i diktatorit nxjerr “të palarat” e klinikës: Ja çfarë...

DOSSIER/ Mjeku personal i diktatorit nxjerr “të palarat” e klinikës: Ja çfarë thoshte Enver Hoxha për Isuf Kalon

Mjeku personal i diktatorit Hoxha, Hektor Peçi, ka zbulouar detaje dhe sekrete nga jeta brenda klinikës se ish-udheheqesit komunist, duke u ndalur gjatë te mënyra se si i ngjiti shkallët e karrierës, mjeku Isuf Kalo.

Peçi tregon se si pas vdekjes së Enver Hoxhës, duke abuzuar me emrin e tij, Isuf Kalo trokiste në çdo ministri dhe kërkonte favore për emërime të larta duke përdorur klishenë “me urdhër nga lart”, ndërkohë që nuk kishte asnjë urdhër për ato që ai kërkonte.

Madje, ai thekson se as vete Enver Hoxha nuk e vleresonte Kalon.

“Ashtu siç e shpjegon Sokoli edhe në librin e Lilianës. Si Sokoli, dhe Enver Hoxha nuk e pëlqenin Isuf Kalon. Enveri, madje, ka pasur çudi se si shkoi ai në klinikën e udhëheqjes, e ka cilësuar si njeri të përkëdhelur. Këto i ka thënë dhe Liliana”, shprehet mjeku Peçi.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookFOTO/ Shfaqet në publik Adriatik Llalla, kapet “mat” në kafe duke biseduar me….

“Kush mban përgjegjësi për mospërmbushjen e standardeve të sigurisë në shkolla?”

U shtrua me urgjencë në spital, kjo është gjendja shëndetësore e Tinka Kurtit

Grabitje me maska në Fier, ja shuma që u mor nga pika e këmbimit valutor

Familjarët e Klemend Balilit padisin policinë, gjykata pezullon urdhrin e Haki Çakos

Kryemadhi mesazh për të rinjtë: Dilni protestoni për Shqipërinë që ëndërroni, mos lejoni kërcënimet e Ramës…

Donald Lu ka një mesazh të fortë për klasën politike: Jepini fund …

Raporti/ Cilat janë degët më të kërkuara nga studentët?

Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital, mjekohej prej kohësh nga….

Acari “pushton” Shqipërinë, sinoptikantët bëjnë me dije se…

Artikulli paraprakJa çfarë duhet të hani këtë dimër, për të luftuar virozat e stinës
Artikulli tjetërVIDEO/ Krijohet linja hekurudhore më e pjerrët në botë, a do hipnit në këtë tren?