Ballina Dossier Publikohet videoja e rrallë, shihni si dukej Tirana në vitet ‘60

Publikohet videoja e rrallë, shihni si dukej Tirana në vitet ‘60

Ditët e sotme, Tirana është një metropol që nga dita në ditë po tenton t’i përngjajë kryeqyteteve të tjera europiane.

Por a e dini se si ishte Tirana në vitet ’60 në regjimin komunist?
Gjatë atyre viteve, Tirana nuk ishte asgjë tjetër veçse një qytet I izoluar, i qetë dhe pa shumë ndërtime.

Një televizion belg ka bërë një reportazh për Shqipërinë komuniste, ku shihet qartë ndryshimi drastic që ka pësuar kryeqyteti ynë.

LEXO EDHE:  Prapaskena e çuditshme te Tirana, Ze Maria do shkarkohej nëse nuk fitonte në Pogradec

Por ky ndryshim nuk shihet vetëm në infratrukturë dhe ndërtime, por edhe në stilin e jetesës së shqiptarëve.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook