Një foto është publikuar së fundmi, ku tregohen disa klerikë dhe hoxhallarë të cilët shfaqen me simbolin e famshëm të shqiponjës.

Në foto ata të gjithë kanë realizuar me duar, simbolin e shqiponjës dykrenare, të cilën shqiptarët e përdorin masivisht në ditët e sotme.

Fotoja është e shumë kohëve më parë, ku mesa duket ky symbol ka qenë prezent prej shekujsh mes shqiptarëve.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook