Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa po zhvillon koncert në Prishtinë dhe në asnjë moment nuk ngurron që të tregojë atdhetarizmin e saj.

Ylli i muzikës është shafqur në zonën VIP të mbrëmjes së dytë të festivalit Sunny Hill me flamurin e Shqipërisë.

Dua Lipa ka publikuar një video në InstaStory ndërsa kërcen me të dashurin e saj Isaac Carew dhe në krah ka flamurin kombëtar.