Dua Lipa këngëtarja më e sukseshme e momentit , ka shkëlqyer ne eventin e rradhës e cila ishte organizuar nga ‘Variety’.

Ajo ka marrë cmimin si artistja më e mirë e momentit , duke e bërë vetë atë një nga zërat më të mirë, nga artistët ndëkombëtarë.

 E veshur me një fustan të bardhë, ajo shkëlqeu në eventin e mbajtur në Los Angeles.

Në ceremoninë e ndarjes së cmimeve ishte dhe këngëtarja shqiptare Bebe Rexha, e cila mori cmimin si Kompozitorja e vitit’

Dy këngëtaret me origjinë shqiptare u shfaqën shumë të afërta me njëra-tjetrën gjatë gjithë eventit, duke treguar dhe njëherë se ruajnë një miqësi shumë të mirë.