Në Angli dy nxënës janë përjashtuar nga shkolla pas një videoje shqetësuese, e cila shfaq ata duke konsumuar drogë në pushimin e gjatë.

Në video shfaqen dy djem duke qeshur, ndërsa ata marrin pluhur të bardhë nga një qese dhe e gërmojnë atë.

Të rinjtë kalojnë qesen ku ndodhej substanca e panjohur dhe një vajzë dëgjohet të thotë: ‘Unë jam duke u mallosur.’

Pastaj kamera lëviz në një djalë me një uniformë të shkollës, i cili thith një pjesë të pluhurit dhe thërret: ‘Po’ dora e parë’.

Policia po investigon ngjarjen ndërsa shkolla ka marrë vendimin për t’i përjashtuar nxënësit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook