Ato që mbajnë qime në zonën intime, mund të kenë më shumë kënaqësi në dhomën e gjumit sesa ato që e depilojnë.

Raportohet se ka një rritje të numrit të femrave që zgjedhin depilimin.

Por, duhet apo jo të depilohet zona intime?

Disa ekspertë besojnë se mbajtja e qimeve në zonën intime mund të përmirësojë jetën tuaj seksuale. Dr Alyssa Dweck, tregoi gjatë një interviste për “Daily Mail” benefitet e qimeve në zonën intime.

Sipas saj, organi gjenital me qime është më tërheqës për meshkujt. Ajo arsyetoi se qimet ndihmojnë në kapjen e fermoneve seksuale dhe se këto kimikate “mund të ndihmojnë në tërheqjen e meshkujve”.

Ndërsa, Dr Streicher tha se prekja e qimeve nga partneri, e bën seksin më të pëlqyeshëm.

Ajo gjithashtu shtoi se përdorimi i vajrave lubrifikues, kur zona intime është me qime, bën që ato të mbeten aty dhe kjo ndihmon në rrëshqitje.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook