Ajo konsiderohet si një nga zërat më të bukur të muzikës shqiptare, e cila arriti të bëjë për vete publikun shqiptar dhe të ngulitet për shumë gjatë në memorien e tyre.

Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur shqiptare, Nexhmije Pagarusha e cila së fundmi ka festuar 85 vjetorin e lindjes së saj.

Në këtë përvjetor, ajo ka marrë një nga surprizat më të bukura në jetë. Sipas ‘Kult Plus’ këngëtarja është dekoruar në ditën e ditëlindjes së saj nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Në këtë ceremoni të ndarjes së çmimeve, e cila është zhvilluar ditën e djeshme në Tiranë, përveç Pagarushës ka marr pjesë edhe Presidenti i vendit, Ilir Meta dhe disa diplomatë  të ambasadës së SHBA-së .

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook