Sot moti do të jetë me vranësira mesatare reshje shiu të herpashershme. Në zonën perëndimore do të ketë edhe kthjellime. Era do të jetë  me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 1,0 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore     3/15°C
Zonat e  ulëta     7/19°C
Zonat  bregdetare 9/20°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari