Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në qytetin e Vlorës ku ka humbur jetën tragjikisht një 28-vjeçare në maternitet.

Mësohet se e reja ka humbur jetën gjatë ndërhyrjes kirurgjikale për të sjell në jetë foshnjën e saj.

Sipas të dhënave paraprake dhe informacioneve që “DuaLajm.com” siguron, bëhet me dije se mjekët kanë thënë se 28-vjeçarja ka pësuar atak gjatë lindjes.