Një pis në Zharrës të Fierit ka shpërthyer në flakë.

Ngjarja ka ndohdur pak minuta më parë, ndërkohë që ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit.

Paraprakisht nuk raportohet për persona të lënduar dhe pranë nuk ka banesa të cilat mund të rrezikoheshin.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forca të shumta zjarrfikëse të cilat kanë neutralizuar flakët pas disa minutash.