Një shpërthim i fuqishëm me tritol mësohet të ketë ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Kryeqytet.

Burime nga policia kanë bërë të ditur se një sasi e vogël tritoli ka shpërthyer në një dyqan në zonën  e Don Boskos, duke shkaktuar panik tek qytetarët pranë zonës.

Ende nuk ka asnjë të dhëmë më tepër nga policia, lidhur me ngjarjen në fjalë, për pasojë dhe ende nuk ka shumë  detaje nga shpërthimi.

Priten informacione të mëtejshme në vijim.