Mercedes-Benz S-Class është kosideruar nga shumë persona si maja e të gjithë mjeteve luksoze.

Ka stilin, luksin, teknologjinë dhe çmimin për të gjetur veten në duart e atyre që refuzojnë të vendosen për asgjë, por më të mirën absolute.

Teknologjia është një pjesë e madhe e kësaj, dhe S-Class ka mjaft, duke e bërë edhe diçka aq të thjeshtë sa një vend kompleks dhe përtej funksionalitetit.

Me serinë e fundit të S-Class, Mercedes Benz mori teknologjinë në një nivel krejt të ri, dhe sediljet kishin dozën e vet të përmirësimit të mirësisë teknologjike, duke lënë disa të pyesin veten se çfarë është ferri nën lëkurë.

Në fund të fundit, sediljet e S-Class kanë një sërë funksionesh. Ato kanë ngrohje, ftohje, të lëvizshme në mënyrë elektrike dhe me memorizim të pozicionit, dhe të veshura me lekurë.

Për të kryer të gjitha këto funksione të ndryshme, duhet të ketë ventilatorë, airbag, motorë, dhe elementë ngrohjeje, apo jo?

Epo, mund të thuash se ka shumë, dhe që kur pjesa e brendshme ka marrë rëndësi në një vend S-Class, mund ta shihni të gjithën për veten tuaj pa e grisur një sedilje që ndoshta do të kushtojë $ 10,000 për të zëvendësuar.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

LEXO EDHE:  E pabesueshme/ Makaronat ndihmojnë në luftën me mbipeshën dhe...