Këto gjëra mund të ndodhin vetëm në Shqipëri. Prifti ortodoks At Spiro Katundi, i ka habitur të gjithë me veprimin e tij, teksa është futur në një pikë bastesh në Korçë, për të bekuar vendin që bastexhinjtë të kapin sa më shumë skedina.

Prifti

Veprimi i priftit duket absurd, pasi feja e ka te ndaluar dhe nuk sygjeron që njerzit të luajnë bixhoz. Ky moment duket aq sa qesharak edhe i pakuptimtë. Prifti ortodoks shfaqet në video duke kënduar greqisht dhe duke i “bekuar” me temjan bastexhinjtë. Pamjet janë shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale dhe janë duke bërë xhiron e internetit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook