Dëbora ka mbuluar shkretëtirën e Saharasë për herë të parë në 37 vite, megjithëse këtë të dielë një stuhi dimërore preku të gjithë zonën.

Mëngjesi i sotëm e gjeti të zbardhur shkretëtirën, si rrallë herë më parë.

Bora nisi në orët e para të së dielës dhe shumë shpejt u shtrua mbi rërë. 

Shkretëtira e Saharasë mbulon pjesën më të madhe të Afrikës Veriore dhe kohët e fundit ka përjetuar edhe ndryshimet e theksuara të motit.

Përmes fotove mund të shijoni dëborën në shkretëtirë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook