Një nënë që shiti i djalin e saj pedofilëve në internet për seks është dënuar me 12 vite e 6 muaj burg nga një gjykatë në Gjermaninë jugore.

Gjykata e Freiburgut gjithashtu dënoi me 12 vite partnerin e saj, njerkun e djalit.

Djali ishte nëntë vjeç kur filloi gjyqi në qershor.

Berrin Taha, 48 vjeç, dhe Christian Lais, 39 vjeç, janë shtetas gjermanë dhe jetonin në Staufen afër Freiburgut.

Rrjeti i errët (Dark Web) është një pjesë e internetit që nuk arrihet nga motorët e kërkimit.

Çifti u shpall fajtor për përdhunim, sulme seksuale të rënda të fëmijëve, prostitucion të detyruar dhe shpërndarje të pornografisë së fëmijëve.

Videoja tregonte abuzimin seksual të djalit, ku ai shihej vuajtur poshtërimin verbal dhe betimin, si edhe ishte i lidhur.

Djali po jeton tani me prindërit kujdestarë.

Të hënën gjykata dënoi një burrë spanjoll me 10 vjet për shkak se abuzoi seksualisht me djalin.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook